Ботовите останаа без работа, Фејсбук, Инстаграм и други апликации „паднаа“

Loading...

Ботовите останаа без работа, Фејсбук, Инстаграм и други апликации „паднаа“.

Фејсбук е недостапен со часови. Одеднаш луѓето имаат слободно време. А ботовите во партиите нема како да ја заработат дневницата. Акциите на империјата на Зукерберг паднаа остро и предизвикаа хаос на берзата. Се работи за десетици милијарди долари загубена вредност.

Според она што може да се прочита не се во прашање серверите, туку навлегување во кодот, кој се чини дека е избришан.

Па имате ли вечерва повеќе слободно време?

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...