Бојата на лаванда е хит нијанса за ова лето

Loading...

Иако некои нијанси се синоним за одредени сезони, нема строги правила. Ова лето, сè е во знакот на сините тонови, а бојата на лаванда, поточно пастелно виолетовата е една од омилените. Оваа боја е интересна за комбинирање и може да создадете секојдневен, но и деловен изглед.
Бојата на лаванда е хит нијанса за ова лето
Како да ја комбинирате бојата на лаванда?
Нијансите кои совршено ја надополнуваат бојата на лаванда се пастелно розовата, сината, бојата на коњак и портокаловата. Ако сакате да играте на сигурно, изберете неутрални тонови како бела, црна или сива боја. Бојата на лаванда можете да ја додадете во вашата гардероба и преку модните додатоци. Во продолжение погледнете ги фотографиите што ќе ве инспирираат како да ја комбинирате оваа боја.

 

View this post on Instagram

 

I miss colours. 🧚🏻

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne) on

 

View this post on Instagram

 

Today in pastel colors 🎀

A post shared by Alexandra Pereira (@alexandrapereira) on

loading...