Браво момци: Ракометарите ја отстранија Северна од Македонија

Loading...
Македонските ракометари ја избришаа додавката Северна која стоеше пред Македонија на автобусот со кој се возат на Европското првенство во Австрија.
Претходно тоа го направи и Борко Ристовски кога на подготовките во Словенија. Имено тој  ја покри Северна пред името на нашата држава.
На автобусот кој што им е даден на користење на избраниците на селекторот Данило Брестовац, пишува North Macedonia, името кое го налага и ЕХФ, но ракометарите се сетија да ја покријат North ставајќи македонско знаме токму над додавката.
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...