Браво момци: Ракометарите ја отстранија Северна од Македонија

Македонските ракометари ја избришаа додавката Северна која стоеше пред Македонија на автобусот со кој се возат на Европското првенство во Австрија.
Претходно тоа го направи и Борко Ристовски кога на подготовките во Словенија. Имено тој  ја покри Северна пред името на нашата држава.
На автобусот кој што им е даден на користење на избраниците на селекторот Данило Брестовац, пишува North Macedonia, името кое го налага и ЕХФ, но ракометарите се сетија да ја покријат North ставајќи македонско знаме токму над додавката.
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.