Бразил-Италија 2:2, Балотели постигна преубав гол

Фудбалските репрезентации на Бразил и Италија, во пријателски натпревар, одигран во Женева одиграа без победник 2:2.Двете репрезентации на овој меч добија по едно полувреме, Бразилците по првите 45 минути стигнаа до предност од 2:0, стрелци на головите беа Фред во 33-та и Оскар во 42-та минута.Италија заигра многу подобро во второто полувреме и за само 180 секунди стигна до израмнување, во периодот од 54-та до 57-та минута голови постигнаа Де Роси и Балотели, напаѓачот на Милан со прекрасен удар од 25 метри го постави конечниот резултат.
МакфаксФудбалските репрезентации на Бразил и Италија, во пријателски натпревар, одигран во Женева одиграа без победник 2:2.

Пронајдете не на следниве мрежи: