Брза и вкусна моцарела салата

Loading...

Направете вкусна салата од моцарела и шери домати.
СОСТОЈКИ:
200 гр моцарела
10 шери домати
1 рака свежо сечкан магдонос
1 рака тенко сечкан босилек
балсамико оцет
маслиново масло
сол
бибер


НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Преполовете ги моцарела топчињата и доматите, додајте босилек, магдонос, сол и бибер. Зачинете по вкус и послужете.
Добар апетит!

loading...