Брза и лесна пита од тиквички без брашно

700 г тиквички
400 г компири
250 г младо сирење
4 јајца
1 главица кромид
масло
сол и мелен црн пипер
Изрендајте ги тиквичките, компирите и кромидот. Посолете и зачинете со црн пипер. Додадете ги издробеното сирење и изматените јајца, и промешајте ја смесата. Нанесете ја во намрсена тава, израмнете ја и попрскајте со масло. Печете 30 минути на 200 степени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.