БРЗА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО БИСКВИТИ

Loading...

Никогаш побрз и поедноставен рецепт за чоколадна торта со бисквити
Состојки:
200 мл млеко
50 гр какао во прав
200 гр шеќер
65 гр путер
300 гр бисквити
500 гр крем сирење
300 мл слатка павлака
100 гр чоколадо
100 гр бело чоколадо
За глазура:
150 гр чоколадо
100 мл слатка павлака
Начинот на подготовка погледнете го на видеото подолу:

loading...
Loading...