Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Loading...

Потребни состојки:
2 парчиња пилешки стек
100 гр рукола
1 ананас
Маслиново масло
2 лажици соја сос
Сол и бибер
Лимон


Начин на подготовка:
Исечете го пилешкото месо на парчиња и испржете го во маслиново масло. При крајот на пржењето додајте соја сос.
Исчистете го ананасот и исечете го на коцки. По желба, пропржете ги и парчињата ананас во маслиново масло. Во руколата додајте маслиново масло, лимон, сол, бибер и ананас па промешајте. Одозгора додајте ги и испржените парчиња пилешки стек и послужете.

loading...