Брзо и лесно: Летна салата со наут

Loading...

Идеална за топлите денови, содржи многу хранливи состојки.
Потребни состојки:
1 конзерва(тегла) наут
200 гр спанаќ
1 авокадо
1 краставица
Шери домати
Маслиново масло
Сок од лимон
Сол и бибер
Начин на подготовка:
Исцедете го наутот, а потоа промешајте го со исечканиот зеленчук – краставица, авокадо и спанаќ.
Зачинете го зеленчукот со маслиново масло, сол и бибер и додајте сок од лимон. Откако убаво ќе промешате, додајте ги и шери доматите.

loading...