Брзо, лесно и вкусно: Ладни сендвичи со краставица

За да ги направите овие сендвичи, треба да ја исечете краставицата многу тенко за да добиете совршен изглед. Ако планирате мала забава, овие сендвичи се задолжителни.
Брзо, лесно и вкусно: Ладни сендвичи со краставица
Потребни состојки:
2 средни краставици
120 г крем сирење
1 лажичка мелени пиперчиња
1/2 лажичка кора од лимон
сол по вкус
4-6 парчиња мек бел леб


Начин на подготовка:
Исечете ги краевите на краставицата, а потоа исечете ја на долки и тенки ленти. Доволно тенки за да можете да гледате преку нив.
Во мал сад измешајте го крем сирењето, пиперчињата, кората од лимон и солта.
Земете едно парче леб и ставете од намазот со сирењето. Потоа додадете едно парче краставица дијагонално на аголот на лебот. Повторете го, совпаѓајќи ги зелените краеви заедно. Направете го истото со сите парчиња леб.
Отсечете ја кората од лебот и направете уредни квадрати. Оставете да отстојат во фрижидер. Служете ги ладни и уживајте!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.