Брз и евтин ручек: Компир од рерна во сос од павлака

Loading...

СОСТОЈКИ:
700-800 гр компири
200 гр кисела павлака
250 мл млеко
50 мл масло
1 кесичка супа од печурки
4-5 чешниња лук
бибер
сол
листови магдонос

loading...