Брз и лесен појадок – едноставен и вкусен рецепт!

Loading...

Производи:
2 прстиња сол
1 лажица путер
2 лажици зејтин
4 лажици доматен сос
2 јајца
100 гр.кашкавал
100 гр.шунка
2 кришки леб


Намачкајте го лебот со доматниот сос и путерот. Ставете вез нив шунка икашкавал и ставете ги во печка за да се растопи кашкавалот.
Испржете ги јајца со зејтин, посолете ги и ставете ги врз кашкавалот. И тоа е тоа уживајте во појадокот.

loading...