Брз ручек со малку јаглехидрати: Пита од тиквички со три вида сирење и јајца

Loading...

Дали сакате брз ручек или вечера? Секако дека сакате, кој има време да готви долго во работните денови? Затоа ви донесуваме рецепт за фина смеса од сирење со тиквички и домати.
Дополнителна предност: има мала содржина на јаглени хидрати – совршено е ако обрнете внимание на внесот на калории. Овој генијален комплекс на свежо сирење со тиквички и домати е совршено јадење за ручек или вечера. И најдоброто нешто во врска со тоа: можете да јадете со апсолутно чиста совест, бидејќи е здраво, има малку јаглени хидрати и масти.
Состојки • 300 гр тиквички • 200 гр малку масна урда • 1 домат • 50 гр крем сирење • сол, бибер • 2 јајца • 1 лажичка оригано • ким • 1 лажичка копар • 120 гр рендано сирење (на пр. Гауда) • млад лук
Подготовка


1. Земете овален калап(должина околу 18 см). Измијте ги доматите и исечете ги на тенки парчиња. Потоа ставете ги во сад за печење. Измијте ги и исечете ги тиквичките. Наредете ги преку доматите.
2. Загрејте ја рерната на 180 степени .
3. Изматете ги крем сирењето, урда, јајца, ким, оригано, копар, сол и бибер во убава смеса. Зачини по потреба. Истурете ја смесата врз зеленчукот, а потоа посипете со сирење. 4. Ставете го калапот во рерна и печете 25 минути. Кога сирењето станува со малку златно-кафеава боја, соединението е подготвено. Украсете со исечен кромид и послужете додека е топло.

loading...