Британски политичар погоден со милкшејк

Британскиот политичар Најџел Фараж, познат по евроскептичните ставови, денеска на улица беше погоден со милкшејк додека беше на пат кон Њукасл.
При инцидентот, член на обезбедувањето го повлече настрана Фараж, а полицаец го совлада напаѓачот.

На снимката која се споделува на социјалните мрежи се слуша глас на маж како му вели на Фараж „фашист“.
На крајот, Пол Кровтер, (32) призна дека го погодил политичарот со милкшејк од банана и карамела.

Пронајдете не на следниве мрежи: