Бритни Спирс го загуби бебето: „Ова е ужасен момент за секој родител“

Бритни Спирс (40) пред еден месец најави дека е бремена со првото дете со свршеникот Сем Ашгари (28), но за жал пејачката доживеала спонтан абортус.
За ова ужасно искуство Бритни на Инстаграм вели:
„Со длабока тага ве известуваме дека го изгубивме наше бебе „чудо“ во рана фаза од бременоста. Ова е ужасно искуство за секој родител и можеби требаше да почекаме пред да објавиме јавно, но бевме многу возбудени за да ги споделиме добрите вести.
Љубовта еден за друг ни е сила, ќе продолжиме да се обидуваме да го прошириме нашето убаво семејство.
Благодарни сме ви за целата поддршка. Ве молиме за приватност во овие тешки мигови.“

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.