Брише 89 проценти од брчките на лицето: Рецептот за оваа крема секоја жена мора да го знае!

Loading...

Ружината вода се наоѓа во многу козметички производи, а причината е многу едноставна – прави чуда за кожата. Овој производ е многу популарен со децении поради неговите моќни својства кога станува збор за подмладување.
Главната состојка на кремот чиј рецепт ви го донесуваме е ружина вода.
Состојките во оваа комбинација ќе ви помогнат да ги измазните брчките и да спречите формирање на нови. Дерматолозите тврдат дека може да отстрани до 89 проценти од брчките од лицето, а покрај тоа, тој длабоко го хидрира лицето и го прави тенот поубав.
За подготовка ќе ви требаат:
1 лажица масло од јојоба
1 лажица масло од семе од шипка
1 лажица путер од шеа
Половина лажица алое вера
Половина лажица прашок од стеаринска киселина
2 лажици ружина вода
5-6 капки масло од роза
Подготовка:
Ставете стеаринска киселина, шеа путер, масло од јојоба и ружина вода во сад и загревајте на тивок оган додека путерот не се стопи. Потоа додадете масло од јојоба, промешајте и почекајте малку да се излади. Потоа додадете алое вера и масло од роза.
Мешајте додека не добиете хомогена смеса, по што кремот е подготвен за употреба.

loading...
Loading...