Брнс за Телма: Владата работи напорно за решавање на здравствената криза

Мицковски побара Влада во која ќе учествува и тој. Еве што вечерва Амбасадорот на САД во Македонија рече:

Владата и здравствениот сектор работат напорно во мошне тешки и сложени услови. Во вакво време секој треба да застане зад овие напори и да не се обидува да профитира политички.

Сите треба да застанат зад здравствените напори и зад евроатланските напори кои се прават – додаде Брнс.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.