Брнс за Телма: Владата работи напорно за решавање на здравствената криза

Loading...

Мицковски побара Влада во која ќе учествува и тој. Еве што вечерва Амбасадорот на САД во Македонија рече:

Владата и здравствениот сектор работат напорно во мошне тешки и сложени услови. Во вакво време секој треба да застане зад овие напори и да не се обидува да профитира политички.

Сите треба да застанат зад здравствените напори и зад евроатланските напори кои се прават – додаде Брнс.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...