Бројот на новозаразени од коронавирусот е ЗГОЛЕМЕН во Србија

Во последните 24 часа 4.356 лица биле тестирани од коронавирусот во Србија, 83 од нив биле позитивни на Ковид-19, а едно лице починало. 

Изразено како процент, 1,91% од тестираните биле заразени.

Вкупниот број на испитани од почетокот на епидемијата е 925.208, додека бројот на вкупно регистрирани случаи е 31.365. 

Според најновите податоци од Министерството за здравство и Институтот „Трампилин“, има 48 пациенти на респиратори во болниците низ цела Србија.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.