БРУКА: Медицинска сестра тепа жена во старечки дом (видео)

Во Домот за стари лица во Пеќ приведени се три лица поради сомнение дека извршиле физичко насилство врз постара штитеничка – соопшти косовската полиција.

Фадиљ Гаши, портпаролот на полицијата за регионот на Пеќ, изјави дека нападот се случил на 29 октомври, а медиумите на албански јазик објавија дека се уапсени три лица. Меѓу нив и управителот на овој старечки дом.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.