Бруно Фернандеш го урна Уругвај и ја однесе Португалија во осминафинале (ВИДЕО)


Португалија ја доби дерби пресметката со Уругвај и покажа дека е една од најсериозните репрезентации на ова Светско првенство. Ѕвезда на вечерта беше Бруно Фернандеш кој ги постигна двата гола на овој меч, а малку фалеше да постигне и хет-трик.

 

Резултатот беше отворен во 54. минута кога Бруно Фернандеш шутираше и погоди, во еден момент беше нејасно дали е тоа негов гол или на Кристијано Роналдо бидејќи ЦР7 направи трзај со главата и беше блиску до топката, сепак не јадопре.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: