БУГАРИЈА: Пратеник е позитивен на КОРОНА ВИРУС

Loading...

БУГАРИЈА: Пратеник е позитивен на КОРОНА ВИРУС. Можно е затворање на парламентот.

 

Се работи за пратеникот од редовите на партијата Движење за права и слободи Хасан Адемов. Поради него, сите пратеници ќе треба да бидат тестирани.

Карајанчева (Претседателката на бугарскиот Парламент) објасни дека сите пратеници ќе треба да бидат тестирани. Направена е организација и во текот на утрешниот ден ќе бидат подложни на тестирања во две здравствени установи во Софија.

Откако ќе се знаат резултатите ќе биде одлучено дали ќе се затвори Парламентот.

ДЕНЕШЕН ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕКСТОВИ:

Докторот со кој што Путин се ракуваше минатата недела е позитивен на КОРОНА

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...