Бугарскиот пејач Азис стана татко по втор пат – го откри полот на бебето

Бугарската фолк – ѕвезда Азис, по втор пат стана татко. Тој убавата вест ја соопшти преку социјалните мрежи и напиша да се стане татако по втор пат, и тоа на 44 години, за него е голем благослов.
Пејачот доби син, а ја има и ќерката Раја која има 14 години и ја доби од негова блиска пријателка. Таа во една прилика изјавила дека никој никому не може да му го одземе родителското право.
„Со Азис сме во совршени односи. Тој може да ја гледа Раја кога и да посака“, изјавила Гала, мајката на Раја.
Азис пред два месеци сними дует со познатата хрватска пејачка Северина.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.