Бурито со пилешко и авокадо

Loading...

СОСТОЈКИ:
250 гр пилешко
авокадо
1 рака сечкан коријандер
4 големи тортиљи
1 лажица масло
50 гр рендано сирење
НАЧИН НА ПДГОТОВКА:
Пилешкото згответе го или испржете го на малку масло, па ситно исечкајте го и измешајте со коријандер, сирење и коцки авокадо. Ставете тортиљи на чинии и на средина ставајте од смесата, па замотајте.
Загрејте малку масло во тава и запечете ги тортиљите од двете страни по 2 минути.
Послужете со омилениот сос.
Добар апетит!

loading...