Важно е да се сетиш

Трговците на дрога секоја година „заработуваат“ милијарди долари со продажба на наркотици ширум светот. Колку властите и се трудат да ги сузбијат овие нарко-канали, се чини дека шверцерите постојано наоѓаат нови начини за криумчарење.
Освен во храна и мртви риби, криумчарите на дрога се обидуваат дрогата да ја пренесат сокриена во мобилни телефони, технички апарати, патики итн.
Последниот, во низата бизарни случаи на криумчарење, е забележан неодамна кога полицијата пронашла повеќе од 700 килограми кокаин во замрзнати коцки сок од портокал.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.