Вака изгледа замокот кој кралицата Елизабета им го подари на принцот Хари и Меган

Loading...

Принцот Хари и неговата избраничка, поранешната холивудска актерка Меган Маркл, се подготвуваат да го свијат своето љубовно гнездо во замокот што им го подари британската кралица Елизабета II.
Станува збор за имот што се протега на неверојатни 8.000 хектари земјиште. На него се наоѓа уреден парк, кој се протега на 240 хектари, а покрај главната куќа во која ќе престојува двојката, уредена е и пространа градина од која кралската двојка, а подоцна и нивните деца, ќе се снабдуваат со свежи намирници.

loading...