Вака изгледа исхраната на познатите манекенки

Loading...

Некои од најпознатите топ-модели на светот имаат специфични диети кои за нив се покажуваат многу ефикасни.
Еве како се хранат некои од најславните манекенки:
1. Жизел Бундшен – диета базирана на билки
Нејзината диета се состои од 80% зеленчук, интегрални житарки, кинoa, бобинки, како и чисто месо, како што се стекови, патка и дива лосос.
Жизел не јаде брашно, шеќер, сол, не конзумира кофеин и го намалува овошјето на минимум.
2. Лили Олдриџ – „Сакара“ – диета со испорака на оброци
Овој бренд „Сакара“ е многу популарен. Не трошите време на пазарење, сецкање, миење, лупење, подготовка, сè е доставено до вашата врата.
„Сакара“ испорачува свежа риба, вегетаријанска појадок, ручеци, вечери и пијалоци.
3. Керолин Марфи – Алкална диета
Алкалната диета се состои од многу овошја, зеленчук и јаткасти плодови, а треба да се избегнува месо, риба, млечни производи, јајца и алкохол.
4. Миранда Кер – Диета според крвната група
Оваа диета се заснова на различни намирници на храна во зависност од крвната група. Крвната група на Миранда Кер е А, па нејзината диета се базира на многу зеленчук и растителни влакна.

loading...