Вака изгледа сопругот на Констракта, српската преставничка на Евровизија

Ана Ѓуриќ Констракта е победничка на „Песната за избор на Евровизија“ и со „In corpora sano“ ќе ја претставува Србија на Евровизија. Таа е победничка по гласовите на жирито и на публиката.
Таа за „Glossy.rs“ откри дека не се оптеретува со бројот на прегледи, но по првата полуфинална вечер заврши на прво место во трендинг.
Иако на сцената е подолго време, дури сега успеа да го привлече вниманието на јавноста.
Пејачката завршила архитектура и мајка на две деца.
Ана од 2009 година е во брак со Милан Ѓуриќ. Како што пишува на социјалните мрежи, тој исто така е архитект.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.