Вака се оди на море!: Што велат на ова снобовите кои ги интересираат туѓите животи?

На Фејсбук страницата која ги следи случувањата во Грција се појавила објава од фотографии на една интересна експедиција од Полска која тргнала на море во Грција.
Некој корисник на Фејсбук во текот на патувањето во Грција фотографирал семејства од Полска кои патувале на море со автомобил „Трабант“.

„Еве како се оди на море, што на ова ќе кажат снобовите кои ги интересираат туѓите животи?. Секоја чест на луѓето за ова доживување – „Трабант лимузина“ – пишувало во објавата.
Некој во коментарите прашал како со тоа да се појде на море, додека пак некој друг му одговорил дека ужива само оној кој знае, а не оној кој има.
И додека секоја година се прашуваме дали нашиот автомобил ни е удобен, дали има доволен багаж за да однесеме сè што ни треба, некои луѓе кои знаат да уживаат во животот на овој начин само собираат добри и убави спомени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.