Вака ќе се облекуваме наесен: Овие 4 бои ќе доминираат на модната сцена

Loading...

Пандемијата на коронавирусот нè спречи да уживаме во летото и летната мода на вистински начин, но затоа ја имаме наредната сезона да надоместиме за тоа.
Летото полека си заминува, па затоа е време да размислуваме за есенската мода и претстојните модни трендови. Во наредната сезона актуелни ќе бидат класичните и едноставни парчиња, а акцентот ќе биде ставен на женствените комбинации. Ист е случајот и кога станува збор за боите.

 

View this post on Instagram

 

•outfit @zara (old collection)

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on


Класиката ќе биде во фокус, а на силните и впечатливи бои можете слободно да заборавите бидејќи овие 4 нијанси ќе доминираат на модната сцена:
Прва на ред е боја која стана актуелна уште на почетокот на годината, а ќе се задржи на модната сцена сè до крајот – станува збор за темносината боја.

 

View this post on Instagram

 

•robe salopette @zara

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on


Втора на листата е црвената боја. Речиси сите дизајнери ја претставија оваа боја во своите колекции, а таа вистински им прилега на сите без оглед на бојата на кожа и тенот.
Потемната нијанса на жолта боја исто така ќе биде актуелна и често гледана оваа сезона.


Последната на листата бои е класичната беж нијанса која прилега на секоја дама и лесно се комбинира со секоја друга боја.

loading...