Ваков шампањ морате да подготвите!

Loading...

Пролетните ноќи збогатете ги со мал луксуз, купете шампањ по ваша желба, додадете му малку шеќер и овошје и уживајте во спекталуларниот стратсвен напиток!
Потребно ви е:
1 шампањ
1 цимет
3 јаболки
5 дл. сок од портокал
5 дл. сок од рибизла
200 гр. шеќер
3 дл. минерална вода
Начин на подготовка:
Јаболката излупете ги и исечете ги на резенки. Во стаклен бокал ставете го шампањот, циметот, сокот и шеќерот. Промешајте го и ставете го во фрижидер да се излади. Пред сервирање додадете газирана вода и послужете го во чаши за вино.
Напитокот кој ќе ви ја разгори страста е подговен!Пролетните ноќи збогатете ги со мал луксуз, купете шампањ по ваша желба, додадете му малку шеќер и овошје и уживајте в

loading...