Вардарки поведоа против Металург

Ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ забележаа победа над Металург со 24:16, во првиот меч во финалето од плејофот, во борбата за шампионската титула.Вардарки до победата ги предводеа Марина Дмитровиќ со седум погодоци и Ина Суслина која имаше 16 успешни интервенции.Во редовите на актуелните шампионики најдобра беше репрезентативката Мирјета Бајрамовска со девет постигнати голови.Вториот натпреварод финалната серија ќе се одигра следната сабота на теренот на Металург, до шампионската титула ќе стигне екипата која прва ќе забележи две победи.
МакфаксРакометарките на ЖРК Вардар СЦБТ забележаа победа над Металург со 24:16, во првиот меч во финалето од плејофот, во бор

Пронајдете не на следниве мрежи: