„Вардарци“ во екстаза: Радувајте се шампиони – заслуживте!

Како бајка, како приказна која подава рака од фикцијата кон стварноста – Вардар стана шампион на Европа!
Вторпат!
Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.