Вардар поразен од ПСЖ

Loading...

Ракометарите на Вардар го загубија мечот за третото место на Ф4 турнирот во Келн против ПСЖ со 29-28 (14-15).
„Црвено-црните“ беа подобриот тим и имаа водство во поголем дел од дуелот, одиграа подобро од вчера против Монпелје, но сепак потклекнаа на крајот и го завршија турнирот со два порази за два дена.
Лука Циндриќ беше најефикасен кај Вардар со седум гола, Македа постигна шест, а Страхиња Милиќ имаше девет интервенции.
Прв стрелец на мечот беше Недим Ремили од ПСЖ со девет гола.
Новиот европски шампион ќе биде познат по финалето меѓу Нант – Монпелје, кое е со почеток од 18 часот.

loading...