Вардар Про против Ловќен по заверка на пласманот на Ф4

Ракометарите на Вардар Про против Ловќен, во петок, ќе го одиграат натпреварот од 17-то коло во СЕХА лигата.

Вардарци со победа на овој натпревар, на коло до крајот на регуларниот дел од сезоната ќе го обезбедат пласманот на завршниот турнир во СЕХА конкуренцијата. Пласман на завршниот турнир веќе обезбедија Брест Мешков, Металург и КО Загреб. Ф4 турнирот во СЕХ А лигата ќе се одигра од 12-14.април во Скопје.
Макфакс
Ракометарите на Вардар Про против Ловќен, во петок, ќе го одиграат натпреварот од 17-то коло в

Пронајдете не на следниве мрежи: