ВБА ја продолжи агонијата на Ливерпул

Loading...

Фудбалерите на Ливерпул непријатно ги изненадија своите фанови, откако загубија дома, од ВБА со0:2, во последниот натпревар од 26-то коло, во Премиерлигата.
Голманот на ВБА, Бен Фостер е најзаслужен за победата на својот тим, во првото полувреме со неколкупати на волшебен начин го сочува својот гол, а во 77-та минута успеа да му одбрани пенал на Стивен Џерард. Само четири минути подоцна Меколи му донесе предност на тимот од Бирмингем, која во последната минута само ја потврди Лукаку. Во следното коло Ливерпул ќе игра со Свонси, а ВБА ќе го пречека Сандерленд.
МакфаксФудбалерите на Ливерпул непријатно ги изненадија своите фанови, откако загубија дома, од ВБА со0:2, во последниот натпревар од 26-то коло, во Преми

loading...