Велес: Тепачка на два брачни парови

Велес: Тепачка на два брачни парови

Во билтенот на полијата се појави несекојдневна информација. Имено во Велес се случила тепачка на две брачни двојки во време на полициски час.

Еве го извадокот од билтенот: На 25.05.2020 околу 21.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга Е.Ј.(42), од една страна и С.К.(36) и неговата сопруга А.К.(34), сите од Велес. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

За Велес прочитајте уште и:

Се ослободи ли Велес од КОРОНА ВИРУСОТ?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.