Велешанец заврши во притвор поради силување

Велешанец заврши во притвор поради силување

Во два наврати, во два дена ја силувал својата комшивка.

М.С. е задржан за понатамошна постапка, а за настанот е запознаен Јавен обвинител. Увид извршила екипа од СВР Велес и се преземаат мерки за расчитување на случајот. Судија кој што ја води постапката определил 30 дневен притвор за инкриминираното лице.

Осомничениот искористувајќи исти прилики, во два наврати со употреба на сила извршил обљуба врз 63 годишна жена од Велес. На 17.9.2020 околу 22.00 часот, осомничениот, кој и бил сосед на жртвата, се префрлил преку оградниот ѕид од улицата, влегол во дворот од куќата, па откако оштетената ја отворила влезната врата, тој влегол внатре и употребувајќи сила го извршил кривичното дело. Следниот ден, околу 11.30 часот, на истиот начин, го повторил кривичното дело.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.