ВЕЛИГДЕН: „Карантински хор“ го изведе Вјерују на Чајковски

ВЕЛИГДЕН: „Карантински хор“ го изведе Вјерују на Чајковски

Маестро Сашо Татарчевски диригираше со хор кој поради времињава е наречен „карантински“, a воедно тие се поранешни членови на хорот “Драган Шуплевски” при Фалултетот за Музичка Уметност од Скопје.

Видеото е објавено на неговиот јутјуб канал. Мислиме дека е пригодно за време Велигден.

Погледајте уште на оваа тема и:

„Километри“ на Лозано изведена подобро од било кога

Среќни празници.

Во видеата погоре учествува Полина Тасева. Еве го и нејзниот последен кавер кој што имаше многу позитивни критики по социјалните мрежи

Полина Тасева со кавер на “Evergreen”- YEBBA, да ве орасположиме

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.