ВЕЛИГДЕН: „Карантински хор“ го изведе Вјерују на Чајковски

Loading...

ВЕЛИГДЕН: „Карантински хор“ го изведе Вјерују на Чајковски

Маестро Сашо Татарчевски диригираше со хор кој поради времињава е наречен „карантински“, a воедно тие се поранешни членови на хорот “Драган Шуплевски” при Фалултетот за Музичка Уметност од Скопје.

Видеото е објавено на неговиот јутјуб канал. Мислиме дека е пригодно за време Велигден.

Погледајте уште на оваа тема и:

„Километри“ на Лозано изведена подобро од било кога

Среќни празници.

Во видеата погоре учествува Полина Тасева. Еве го и нејзниот последен кавер кој што имаше многу позитивни критики по социјалните мрежи

Полина Тасева со кавер на “Evergreen”- YEBBA, да ве орасположиме

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...