Венгер ќе доби пари за засилувања само ако Арсенал се пласира во ЛШ

Челниците на Арсенал се подготвени во летниот преоден рок да потрошат 70 милиони евра за засилувања, но само доколу екипата избори пласман во Лигата на шампиони.Венгер како прво засилување го планира играчот на Фиорентина Стеван Јоветиќ, кој се проценува на околу 30 милиони евра.Покрај Јоветиќ на списокот на Венгер се наоѓаат уште голманот на Барселона Виктор Валдез, десниот бек на Феенорд Дарил Јанмат и играчот од редот за врска на Тулуз Етиен Капу.Арсенал, во моментов со 53 бодови се наоѓа на петтото место во Премиер лигата.Во следното коло Арсенал ќе му гостува на Вест Бромвич Албион.
МакфаксЧелниците на Арсенал се подготвени во летниот преоден рок да потрошат 70 милиони евра за засилувања, но само доколу ек

Пронајдете не на следниве мрежи: