Верица Шерифовиќ оперирана од рак на дојка

Мајката на Марија Шерифовиќ, Верица води борба со тешка болест и се лекува на Институтот за онкологија и радиологија во Белград. Познатата пејачка е оперирана од рак на дојка, а нејзината ќерка Марија не се одвојувала од неа, објавија локалните медиуми.
– Верица минатата година за време на рутински преглед откила промена на дојката. Докторите ја упатиле на додатни анализи и дијагностицирале рак. Веднаш е одведена кај најдобрите доктори, каде е откриен рак во прв стадиум и решено е да се оперира, вели извор близок до пејачката, дополнувајќи дека Марија ја посетувала секој ден и се грижела за неа.
– Марија доаѓаше секој ден, се грижеше некој да не ја вознемирува, и само најблиски пријатели и роднини можеа да ја посетат, додал извор близок до семејството.
По операцијата резултатите покажале дека Верица е добра, а откако Марија го слушнала тоа се вратила на своите настапи и ангажмани.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.