Верувале или не, денеска повторно поскапување на бензините, трето во 4 дена

РКЕ се необично ажурни деновиве и прават корекција на цените секој ден. Додека да дојде на ред цената на струјата тие секој ден ги корегираат цените на бензините, се разбира нагоре. Па така денеска РКЕ донесе за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт.

Дизелот ноќеска ќе поскапи за 2 денари. Ако се знае дека во Македонија најмногу се возат дизел возила, може да се заклучи дека ова е трето поскапување на бензините за само 4 дена.
Честитки за ажурноста до РКЕ.
Цена на бензините на 1 јуни 2022

Цена на бензините на 2 јуни 2022

Дизелот ноќеска ќе поскапи за 2 денари. Ако се знае дека во Македонија најмногу се возат дизел возила, може да се заклучи дека ова е трето поскапување на бензините за само 4 дена.

Честитки за ажурноста до РКЕ.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.