ВЕСТ НА ДЕНОТ: Две млади жени истепале маж во автобус

Две млади жени истепале 55-годишен маж во автобус.

ВЕСТ НА ДЕНОТ: Две млади жени истепале маж во автобус

Во Полициското одделение Сарај, вчера во 19.40 часот, З.О.(58) од селото Семениште, вработен како возач на автобус, пријавил дека во автобусот кој го управувал бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.Б.(23) од Тетово, А.Х.(25) од селото Долго Свиларе, и  двете женски лица и И.Л.(55) од селото Ласкарци. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.