ВЕЧЕРВА ВНИМАВАЈТЕ ОСОБЕНО НА ОВИЕ МЕСТА- „Македонија пат“ со апел за претпазливо возење

Loading...

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози.
На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.
ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.


Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.
За сите подетални информации јавете се на нашиот дежурен телефон 02/ 25 61 502 или посетете ја нашата веб страница www.makedonijapat.com.mk

loading...