Вечерва вонреден ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Loading...

Како што дознаваме од извори внатре во ова високо партиско тело свикан е состанок на брзина. Информациите од терен се поразителни во врска со „митингот“ за промоција на Мицковски и неговите математички пресметки околу потеклото на политиката и потребата на поединецот да се занимава со истата… Јанушев од секаде се враќа без малку на клоци. Или со полупразни комитети. Таргетите се да не речеме научна фантастика, а членстовото со нескриен цинизам ги чека „големците“ на тенок мраз.

Одозгора на тоа пристигнаа информациите за местење на огради пред Кривичен во пресрет на утрешното изрекување на пресува на Груевски. Дознаваме дека се повеќе членови на ЦК (од оние што сеуште не ги смениле како дел од помпезно најавуваните реформи) се прашуваат, се погласно – каде плови овој брод.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...