Вечерва убиство во село Липково

Loading...

Вечерва убиство во село Липково

Убиство попладнево околу 18:30 часот се случило во Липково, за времетраење на полицискиот час.

На настанот му претходела вербална расправија на две лица, по што Ј.С. бил прободен со нож, за кого раните биле фатални.

Во врска со случајот приведено е едно лице, соопшти СВР Куманово.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...