Вељановски до Крсто: матно снимаат камерите, не се секирај

Трајко Вељаноски му пишувал на 28 април 2017 година на пратеникот Крсто Муковски, дека кај вратите во Собранието имало една камера, која снимала матно.
Наводно некој му кажал дека кај вратите ништо не се гледа. Имало само една камера има од далеку и била матна. Ќе му пише Вељаноски на Муковски.
Тие и во наредните денови ќе продолжат да се допишуваат, коментирајќи ги написите во медиумите. А како што е познато телефонот на Вељановски во текот на постапката беше запленет и како што се чини од него се извлечени доста од материјалите кои сега се користат во судскиот процес…

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.