Видео: Брутален старт врз Роналдињо…

Фудбалерот на Арсенал Саранди, Брагери, брутално стартуваше врз Роналдињо на натпреварот од Копа Либертадорес, беше доделен пенал за екипата на Атлетико Минеиро, токму Роналдињо не го реализираше пеналот, а играчот на аргентинскиот тим не заработи ниту жолт картон поради овој старт.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Фудбалерот на Арсенал Саранди, Брагери, брутално стартуваше врз Роналдињо на натпреварот од Копа Либертадорес, беше до

Пронајдете не на следниве мрежи: