Видео: Голман постигна гол од 90 метри!

Loading...

Во Шведска во втората лига, на мечот помеѓу Варберг – Фалкенберг кој заврши со резултат од 0 – 4, еден гол за гостите даде и голманот Мартлер.
Верувале или не, голманот постигна гол од 90 метри без воопшто труд, поточно тој едноставно ја набаци топката на своите играчи пред шеснаесетникот на домашниот тим, а топката отскокна и влезе право во противничкиот гол. Во Шведска во втората лига, на мечот помеѓу Варберг – Фалкенберг кој заврши со резултат од 0 – 4, еден гол

loading...
Loading...