ВИДЕО: Дали је ово могуче? Коментаторите во шок по подвигот на Вардар!

„Нешто неверојатно, дали е ова можно, ова е бајка која сè уште трае“, беа само дел од зборовите на коментаторите на директниот пренос на финалето на Лигата на шампионите меѓу Вардар и Веспрем.
Вардарци во Келн допатуваа како аутсајдери, но уште еднаш докажаа дека се вистински херои и по вторпат во својата клупска историја го кренаа најпрестижниот ракометен клупски трофеј.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.