Видео: Како се изработува меч за серијата “Game of thrones“?

Loading...

Феноменалната серија „Game of thrones“  базирана на уште поспектакурната книга, ги воодушеви сите оние кој ја погледнаа првата епизода, а ретко кој остана рамнодушен да не го погледне целиот серијал до крај. Во земја каде летата траат со децении, а зимите може да траат и цел еден живот, неволјите се секојдневие. Од југот кој кова завера и дивите источни земји, до замрзнатиот север и древниот Ѕид кој ја штити земјата од мракот кој се наоѓа надвор, две моќни семејства се наоѓаат во смртоносна игра на мачка и глушец за контрола на седумте кралства на Вестерос.

Крв,секс, убиствата, борба за моќ и превласт се она што тера со нетрпение да ја чекаме и третата сезона на овој фантастичен серијал. Ако сте обожавател на оваа серија, сигурно сте ги забележале одлично направените оружја во неа. Тие не се само реквизити, туку се вистински оружја, направени од професионалец. Тони Сватон е професионален ковач кој меѓу другото,ги има изработено и сите оружја во серијалот. Погледнете го процесот на целосната изработка на мечот на еден од познатите карактери во оваа веќе култна серија:
 Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Феноменалната серија „Game of thrones“  базирана на уште поспектакурната книга, ги воодушеви сите оние кој ја погледнаа првата епи

loading...